Gebze'de iş ilanlarını hemen bul

  Sağlık’ta 56 bin personel alınacak

  TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Yaşar Tüzün başkanlığında toplandı.   Meclis'te konuşan Sağlık Bakanı Demircan, Türkiye'nin, sağlık alanında ambulans hizmetleri açısından dünya ölçeğinde en ön sıralarda yer alan ülkelerden  biri olduğunu belirtti. Demircan, "Kara ambulansımız 2002'de 500 civarında iken, şimdi 5 binin üzerinde kara ambulansımız var. Öbür taraftan hava ambulanslarımız, uçak ambulansımız, deniz ambulansımız var. Yine ambulansla yaralılara ulaşma noktasında da şehir merkezleri ve şehir dışı ulaşım açısından dünya ortalamasının  iyi yerindeyiz." açıklamasında bulundu.

  GÜVENLİK SORUŞTURMASINI GEÇENE ATAMA

  Ambulans merkezlerinin ve 112 Acil merkezlerinin nüfusa ve ulaşıma  göre değerlendirildiğini ve yenileştirildiğini aktaran Demircan, "Türkiye  ambulans hizmetleri açısından gerçekten yüz güldüren bir noktada." ifadesini  kullandı. Demircan, diyaliz cihazlarını ve donanımları yerleşimlerdeki nüfusa ve  talebe göre değerlendiklerini ifade ederek, Haymana'daki sorunu çözeceğini  kaydetti. Güvenlik soruşturmalarının, yasa ve KHK'ler gereği yerine getirilen  bir zorunluluk olduğunu hatırlatan Demircan, güvenlik soruşturması sonuçlanan  sağlık çalışanlarının atamalarının gerçekleştirildiğini aktardı.

  56 BİN PERSONEL ALINACAK

   Sağlık Bakanı Demircan, şu bilgileri verdi: "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak."